گروه شیمی منطقه ۹ تهران

اخبار و اطلاعات و تاز ه هااز گروه شیمی منطقه ۹ تهران

 

آب گرم زودتر یخ میزند یا آب سرد ؟

 

نوشته شده توسط: گروه شیمی

مسلما انتطار داریم آب سرد زودتر از آب داغ دچار انجماد شود ولی تجربه وتحقیق نشان داده عکس این واقیت صحیح است و آب داغ زودتراز آب سرد منجمد میشود.
قابل توجیه به نظر نمی رسد که آب 70درجه سانتی گراد سریع تر از آب 20درجه دچار انجماد شود به طور مثال اگر آب 20 درجه به 30 دقیقه وقت نیاز داشته باشدتا به دمای انجماد برسد ، آب 70 درجه مدت زمان بیشتری نیاز دارد چون در ابتدا باید زمانی را صرف کند تا از 70 درجه به 20درجه برسد و سپس همان 30 دقیقه را پشت سر بگذارد تا منجمد شود ولی واقعیت این است که وقتی آب از 70 درجه به20 درجه میرسد دچار تغییراتی می شود که پیامد این تغییرات می تواند منجر به این شود که زمان انجماد آن کوتاهتر شود. این پدیده، اثر امپمبا Mpemba effect نام دارد.
چنین پدیدهای، متناقض است، طی آزمایشات زیادی چنین چیزی مشاهده و ثبت شده است. در واقع قرنهاست که دانشمندان متوجه این پدیده شدهاند و دانشمندانی مثل ارسطو، بیکن و دکارت، سالها و قرنها پیش آن را توصیف کردهاند.
برچسب‌ها: آب, شیمی, مطالب جالب شیمی, شیمی1
ادامه مطلب

آزمایشهای جالب شیمی

 

نوشته شده توسط: گروه شیمی

آزمایش های جالب شیمی

 ۱- تخم مرغ نقره ای:

داستان تخم مرغ طلایی را همه ما در دوران كودكی به اشكال مختلف شنیده ایم. اما ما در این جا به شما داشتن یك تخم مرغ نقره ای را آموزش خواهیم داد. شما می توانید با انجام این آزمایش در مهمانی هایتان ضمن شگفت زده كردن مهمانانتان اوقات شادی را برای آنها فراهم كنید.

مواد و وسایل لازم: تخم مرغ ۱ عدد - لیوان شیشه ای نسبتاً بزرگ ۱ عدد - شمع یك عدد و مقداری آب.

 

 

 

 

خیلی ساده است، فقط كافیست تخم مرغ را روی شمع روشن بگیرید تا سراسر پوسته آن توسط دوده شمع سیاه شود. باید تخم مرغ را به رأس شمع كاملاً نزدیك كنید. ولی مواظب دستان خود باشید تا نسوزد. دقت نمایید تا سراسر پوسته تخم مرغ بطور كاملاً یكنواخت از دوده پوشانده شود. لیوان را تا نیمه پر از آب كنید. بطوریكه وقتی تخم مرغ را درون آب انداختید، آب تمام سطح تخم مرغ را بپوشاند و در ضمن از لیوان نیز بیرون نریزد. حال از روبرو به تخم مرغ خود نگاه كنید. چه می بینید؟ یك تخم مرغ نقره ای درخشنده كه خیلی بزرگتر از اندازه واقعی تخم مرغ سیاه شده است.

به نظر شما دلیل این پدیده چیست؟ اگر تخم مرغ نقره ای را از آب خارج كنید دوباره به حالت قبل باز می گردد. چرا؟

جواب سئوال ها را در انتهای مقاله مشاهده نمایید.


۲- انداختن تخم مرغ در بطری: 

 شما می توانید با نشان دادن یك بطری كه دهانه آن نسبتاً تنگ است ابتدا از دوستان خود بپرسید كه آیا به نظر شما می شود بدون شكستن این تخم مرغ آنرا درون بطری جا داد؟ اجازه دهید دوستانتان پاسخهای خود را بدهند كه در نوع خود جالب توجه است. سپس به شكل زیر عمل نمایید.

مواد و وسایل لازم: تخم مرغ ۱ عدد - بطری شیشه ای با دهانه نسبتاً تنگ - سركه - وازلین - پنبه و الكل.

شما برای شگفت زده كردن دوستانتان بایستی یك تخم مرغ را حداقل ۶ ساعت قبل درون سركه قرار داده باشید. اینكار را طوری انجام دهید كه سركه تمام سطح تخم مرغ را بپوشاند. توجه داشته باشید كه تخم مرغ تازه نه در سركه و نه در آب شناور نمی شود و بطور كامل غرق خواهد شد. پوسته تخم مرغ با سركه واكنش داده و تبدیل به یك لایه لاستیكی شكل و انعطاف پذیر می گردد. وقتی كه پوسته تخم مرغ كاملاً انعطاف پذیر گردید،دهانه بطری را با وازلین چرب نموده سپس مقداری پنبه را به الكل آغشته با احتیاط آتش زده و درون بطری بیندازید. حال اگر تخم مرغ انعطاف پذیرتان را بر دهانه بطری قرار دهید، طی یك واكنش ناگهانی به درون بطری مكیده می شود و دوستانتان را شگفت زده خواهد نمود. دقت كنید اگر دهانه بطری خیلی تنگ باشد آزمایش با شكست مواجه خواهد شد.

 چنانچه تمایل به نگهداری این تخم مرغ دارید، باید مقداری الكل در بطری بریزید تا سطح تخم مرغ را كاملاً بپوشاند. در غیر اینصورت تخم مرغ به سرعت فاسد خواهد شد.


۳- انرژی گرمای دست: 

اگر به شما بگویم می توانید با گرمای دستتان یك سكه ۵۰ تومانی را به حركت در آورید، حتماً تعجب خواهید نمود. اگر باور نمی كنید می توانید با انجام این آزمایش باورهایتان را متحول نمایید.

مواد و وسایل لازم: سكه ۵۰ تومانی ۱ عدد - بطری شیشه ای نوشابه - مقداری آب.

بطری نوشابه را تا ۳/۱ از آب پر كرده و در یخچال بگذارید. توجه نمایید كه در بطری را نبسته باشید. حال وقتی كه بطری به اندازه كافی سرد شد قبل از خروج بطری از یخچال سكه خود را با كمی آب خیس كنید و وقتی كه بطری را از یخچال در آوردید. بلافاصله سكه را در دهانه بطری بگذاری. حال قسمت خالی بطری را با دستانتان نگهدارید و به حركات سكه دقت كنید.

Glass_Bottle-M.Klein

همانطور كه مشاهده می كنید سكه در دهانه بطری شروع به تكان خوردن می نماید. به نظر شما حركات سكه چه دلیلی می تواند داشته باشد؟

جواب سئوال ها را در انتهای مقاله مشاهده نمایید.


۴- تولید هیدروژن با چنته: 

شما می توانید با استفاده از چنته و كمی فویل آلومینیومی گاز هیدرژن تهیه نموده و از آن در آزمایشهایتان استفاده نمایید.

  مواد و وسایل لازم: چنته - فویل آلومینیومی - آب و بطری شیشیه ای

چنته ماده ای است كه از آن برای باز كردن لوله های فاضلاب استفاده می شود، با توجه به این مطلب باید بدانید كه چنته همان سود سوز آور می باشد، كه شما می توانید با قیمت بسیار مناسب آن را از سوپر ماركت محل تهیه نمایید.

مقداری آب درون بطری بریزید طوریكه ۳/۱ بطری را پر كند. حال مقداری چنته را در این بطری بریزید، مواظب باشید كه سود سوز آور با دستتان تماس پیدا نكند زیرا بلافاصله آب دستتان را جذب كرده و ضمن واكنش با پوست باعث ایجاد سوزش و خارش در محل تماس می گردد. درحین آزمایش نیز دستتان را به دهان یا چشم خود نزنید. مقداری فویل آلومینیومی را به صورت گلوله های كوچك در آورده و داخل بطری بیاندازید.

 

 طی یك واكنش شیمیایی گاز هیدروژن ایجاد می شود كه به آرامی بالا می آید. حال اگر با احتیاط كامل كبریت مشتعلی را به دهانه بطری نزدیك نمایید پدیده پر هیجانی را مشاهده خواهید نمود. از هیدروژن به دست آمده برای باد كردن باد كنك هم می توانید استفاده نمایید. این بادكنك تا ارتفاع زیادی بالا می رود. محلول داخل بطری را به همراه آب زیاد داخل سینك می توانی تخلیه نمایید.


۵- آتشفشان خود اشتعال: 

اكثر ما از دیدن آزمایش كوه آتشفشان در دوره راهنمایی بسیار متعجب شده ایم، اما در اینجا من می خواهم به شما كوه آتشفشانی آموزش بدهم بطور خود به خود و ناگهانی مشتعل می شود. مواد لازم برای این آزمایش بسیار ساده است.

  مواد و وسایل لازم: سطح نسوز - پتاسیم پرمنگنات - گلیسرین.

پتاسیم پرمنگنات یك ضدعفونی كننده قوی می باشد كه می توان آن را از داروخانه ها تهیه نمود. گلیسیرین نیز در سوپر ماركت ها به راحتی قابل خرید است. انحلال این دو ماده در هم با واكنشی گرما زا همراه است كه باعث ایجاد شعله می شود. اشتعال این دو ماده بسیار پر انرژی و سریع است.

fire.jpg

به اندازه یك قاشق پتاسیم پرمنگنات را بر روی یك سطح نسوز ریخته، از نبودن مواد و وسایل قابل اشتعال در محیط مطمئن شده و سپس مقداری گلیسرین روی آن بریزید. چنانچه دمای محیط در حدود ۲۵ درجه سانتیگراد باشد، اشتعال خود به خود ناگهانی خواهیم داشت. البته این اشتعال بعد از مدت كوتاهی روی می دهد كه شما می توانید برای هیجان زده كردن دوستانتان در این حین با آنها شروع به صحبت نموده و حواسسشان را پرت نمایید. توجه داشته باشید كه دود حاصل از این آزمایش تقریباً سمی است و از استنشاق آن باید خودداری نمود.


پاسخ سئوالها: 

۱- دوده ای که روی تخم مرغ را گرفته است، نفوذ ناپذیر بوده و مانع از نفوذ آب به سطح تخم مرغ می شود و هنگام فرو رفتن در آب یك لایه نازك هوا را همراه خود می برد. این لایه هوا كه به طور یكنواخت سطح تخم مرغ را پوشانده است. باعث ایجاد شكست در نور عبوری از آب می شود. كه همین شكست نور رنگ سیاه تخم مرغ را نقره ای نمایش می دهد. برا مشاهده یك پدیده مشابه شما می توانید یك لوله آزمایش را در آب فرو برده و از روبرو به آن نگاه كنید، مشاهده خواهید نمود كه قسمتی از لوله كه داخل آب قرار دارد نقره ای به نظر می رسد. حال دلیل بزرگتر بوده تخم مرغ نقره ای نسبت به تخم مرغ معمولی را شما به ما بگویید.

۲- با سرد شدن بطری هوای داخل بطری منقبض می شود. به این ترتیب هوای بیشتری داخل بطری جمع می شود. وقتی شما با دستتان بطری را گرم می كنید، هوای داخل بطری منبسط شده و سعی در خارج شدن از بطری دارد كه فشار وارده از سوی هوا سكه را تكان می دهد. دلیل اینكه در بطری به مقدار ۳/۱ آب می ریزیم نیز این است كه آب دارای ظرفیت گرمایی ویژه بالایی است و وجود آب درون بطری شیشه ای موجب جلوگیری از ایجاد شك حرارتی می شود.



مطالب جالب شیمی

 

نوشته شده توسط: گروه شیمی

تعیین دقیق زمان مرگ
تعیین دقیق زمان مرگ در جرم شناسی بسیار اهمیت دارد.اندازه گیری غلظت پتاسیم مایع زجاجیه روشی است که بیش از سه دهه از پیشنهاد و بررسی ان میگذرد.مصونیت ماده زجاجیه از آلودگی ،خون و باکتریها پس از مرگ ،سهولت نمونه برداری و عدم نیاز به کالبدشکافی از مزایای این روش محسوب می شود.تجزیه پتاسیم زجاجیه با دو روش الکترودهای یونی ویژه که یک روش پتانسیل سنجی است و نور سنجی شعله ای که یک روش طیف سنجی است انجام می گیرد.سپس مقدار پتاسیم بدست آمده با منحنیهای استاندارد غلظت یون پتاسیم بر حسب زمان مرگ که برای دو گروه سنی کودکان وبزرگسالان مجزاست،مقایسه می شود. چرا وقتی در نوشابه نمک می ریزیم, با شدت بیشتری گاز آزاد می شود ؟
‌‌‌ ‌‌ـ ‌ابتدای ماجرا :
هرچه دمای آب کمتر و فشار بیشتر باشد , ظرفیت پذیرش گاز بیشتری را خواهد داشت و به عنوان مثال CO2 بیشتری را در خود حل می کند. هنگام تولید نوشابه با استفاده از این خاصیت , در دماهای پایین و فشار بالا , نوشیدنی با تزریق گاز  CO حالت اشباع می رسد. بنابراین وقتی در نوشابه باز شود و نوشابه در دما و فشار معمولی قرار گیرد , محلول خاصیت فوق اشباع دارد یعنی مقدار CO2 حل شده در آن بیش از ظرفیت انحلال در آن دما و فشار است. چنین محلولی اگر شرایط مهیا باشد تمایل به آزاد کردن CO2 دارد. برای این کار گاز CO2 محلول باید به صورت حباب درآید یعنی مولکولهای CO2 حل شده باید در نقطه ای جمع شوند و با به هم پیوستن , یک حباب تشکیل دهند و به سطح نوشابه بیایند و از آن خارج شوند. اگر دقت کرده باشید تشکیل حباب در سطوح تماس خارجی نوشابه اتفاق می افتد یعنی در سطح نوشابه و دیواره های بطری یا دورنی . به زبان ساده این سطوح و به خصوص نا همواری های موجود روی آنها یا هر نوع ناهمگنی موجود در محیط نقش جایگاههای تجمع یا مکانهایی برای به هم پیوستن مولکولها و تشکیل حباب را بازی می کنند.به عبارت عامیانه یعنی مولکولها برای ایجاد حباب دنبال بهانه می گردند و این بهانه را در این سطوح پیدا می کنند. در این وضعیت ریختن نمک در نوشابه باعث خروج سریع تر گاز از محلول می شود. زیرا سطح بیشتری برای تشکیل حباب در اختیار مولکولها قرار می گیرد ( سطح جانبی بلورهای نمک ) . چیزی مانند تبلور ( = بلور شدن ) شکر پس از قرار دادن بلور یا نخ در محلول فوق اشباع آن.بنابراین چنین اتفاقی اصلا شیمیایی نیست. هیچ واکنشی هم صورت نمی گیرد و تقریبا هر ماده ای از نمک و شکر گرفته تا شن و ماسه که بتوانند نوعی ناهمگنی در محیط نوشابه ایجاد کند یا سطح آزاد در اختیار آن قرار دهد ( یا به طور خلاصه بهانه دست مولکولها بدهد ! ) میتواند این کار را بکند . این اتفاق را حتما در هنگام وارد کردن نی در نوشابه دیده اید. تنها مزیت نمک با شکر این است که به دلیل داشتن دانه های ریز سطح جانبی نسبی بیشتری در مقایسه با مواد درشت تر دارند. همین! از این به بعد می توانید در نوشابه دوستتان به جای نمک خاک بریزید !!!



اطلاعات جالبی در مورد جیوه
بیشترین معادن جیوه دنیا در اسپانیا و ایتالیاست و مهمترین سنگ معدن آن سینابار یا سولفور جیوه است با گوگرد و هالوژنها ترکیب می شود اما با اسیدها به جز اسیدنیتریک بی اثر است جیوه و ترکیبات آن توسط پوست و بلعیدن و تنفس جذب بدن می شود ماکسیمم مقدار مجاز بخار جیوه در هوای محیط کار.1 میلی گرم در متر مکعب و ماکسیمم مقدار جیوه مجاز موجود در ادرار 3 میلی گرم در لیتر است کلیه ها نقش مهمی در دفع جیوه از راه ادراری دارند ضمن اینکه بیشترین تجمع جیوه در اعضای بدن نیز در کلیه هاست .

سرزمین شیمی





 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic